Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Po stopách dra Franze K.

Psal se čtvrtek 26. dubna osmnáctého roku nového tisíciletí a kolektiv třídy 3. H našeho gymnasiálního ústavu využil pod velením paní učitelky Vomlelové (a jejího sekundanta, autora tohoto kuriosního článku) služeb státního železničního přepravce, aby se dostal do hlavního města. Důvod byl jasný – zjistit co nejvíce informací ke kause jistého Franze Kafky. Stopa vedla od knihkupectví, jež provozuje Společnost Franze Kafky. Zde jsme zatkli jistého Ondřeje Škrabala, který se ukázal jako vhodný podezřelý – znalostmi o dotyčném Franzi K. přímo oplýval a doslova hýřil všelikými detaily z života a tvorby proslulého literáta a seznámil přítomné s dějepisnými, místopisnými, povahopisnými a dalšími konkrétními i abstraktními zajímavostmi stran velkého spisovatele.

Pouť za Procesem, Zámkem, Proměnou a dalšími díly pražského autora jsme zakončili na Ovocném trhu u vchodu do Zákona. Dveřník nás ale zase nevpustil.

Nerozumíte? Přečtěte si Kafku.

Ondřej Vojtěch

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.