Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

European Youth Parliament (EYP) – Evropský parlament mládeže

V pátek 5. 10. 2018 proběhl na naší škole EYP day, který ve zkrácené podobě simuloval jednání a zasedání Evropského parlamentu. 32 žáků (1. a 2. ročníky / kvinty a sexty) se ve 3 komisích se nejprve lépe poznalo při teambuildingových aktivitách, poté v týmech tvořili rezoluce, které nakonec během společného zasedání (General Assembly) obhajovali.

foto Tereza Kučerová

Tím, že celý den proběhl v anglickém jazyce si žáci ověřili svou schopnost diskutovat o obecných problémech a navrhovat konkrétní řešení v tomto cizím jazyce.

  • Komise CULT (Committe on Culture and Education) – Řešení kyberšikany a zajištění férových podmínek pro všechny
  • Komise EMPL (Committee on Employment and Social Affairs)  – Zapojení mentálně a tělesně postižených spoluobčanů do pracovního trhu
  • Komise AFCO (Committee on Constitutional Affairs) – Využití digitálních technologií (eVoting, eGovernment, eCitizenship) pro posílení aktivního občanství a přiblížení Evropského parlamentu svým občanům

Jana Bílková

Názory některých účastníků EYP Day:

Well, I have to say that this was awesome experience and I have to say that I enjoyed everything from ice-breakers to the debate.I had a little problem understanding what was I supposed to do but I still had a great time.

Jan Tichý, 5.A

I really enjoyed the experience, because it was something completely different to what we usually do at school. It was nice to test my english, communication, problem solving and public speaking skills.

Anna Stieberová, 6.A

 I really liked EYP day. I think it was beneficial in many ways for all of us. In my opinion it is perfect way to enrich our knowledge about EU issues, but mostly it’s a way how to eliminate our fear of speaking in English, especially in the case of abstract and political topics.

Jan Španiel, 1.H

I enjoyed the day so much, it was something new for me and something that I would like to do more of and to continue with. The best thing about it was the team work and even though it was just a school EYP day, I met some new people. Finding resolutions for those problems was real fun. We saw how does it work in EYP and that every idea matters.

Kristýna Kvapilová, 2.H

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.