Harmonogram školního roku více
MENU více

Bobřík informatiky 2018

Publikováno: 22. 11. 2018

Bobřík informatiky je mezinárodní soutěž zaměřená na žáky se zájmem o svět technologií. Jedním z cílů organizátorů je poukazovat na to, že informatika není totéž co ovládání počítače. Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

Naše škola se této soutěže pravidelně účastní. Letos se konal již 11. ročník tohoto klání informatiků podporovaného MŠMT. V kategorii Senior z Pardubického kraje do celostátního finále postoupilo 28 soutěžících. Mezi nimi jsou 3 žáci z naší školy: Magdaléna Bártová (4. F), Jakub Makarov (4. F) a Tomáš Pavelka (2. H).

V kategorii Junior se v celostátním pořadí skvěle umístili tito žáci z našeho gymnázia: 11. místo Anna Holcová (6.B), 17. místo Tomáš Plecháček (2.F), 56. – 57. místo Lucie Hácová (6.B) a Markéta Krtičková (6.B). Celkem se soutěže v této kategorii zúčastnilo 11 245 soutěžících.

Dle organizátorské interpretace nařízení EU obecně označovaného jako GDPR v kategorii Kadet žáci letos poprvé soutěžili anonymně. V těchto kategoriích se proto nevytváří celostátní pořadí. Mezi soutěžícími z naší školy byli nejlepší žáci, kteří zvolili tyto přezdívky: 1. KrajcoM 225 bodů, 2. Milující Dikobraz 220 bodů, 3. A N 210 bodů, 4. Divný Nosorožec 205 bodů, 5. Azobema 204 body.

Dle organizátory poskytnutého grafu lze usuzovat, že nejúspěšnější z našich výše uvedených soutěžících skončil/a na 91. místě z celkem 18 350 účastníků. 

V každé kategorii se dalo dosáhnout maximálně 240 bodů. Přinášíme diplomy nejúspěšnějších soutěžících:

Milan Volejník

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.