Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Aneta Roubová zvítězila v celostátním kole Soutěže v německém jazyce

Ve středu 17. dubna 2019 převzala naše žákyně Aneta Roubová (6. B) z rukou velvyslance Spolkové republiky Německa v ČR pana Dr. Christopha Isranga a ředitelky Goethe-Institutu v ČR paní Angeliky Ridder hlavní cenu pro vítězku celostátního kola Soutěže v německém jazyce v nejvyšší kategorii III A. V konkurenci ostatních vítězů krajských kol je to mimořádně hodnotné ocenění, které je výsledkem Anetiny poctivé přípravy v cizím jazyce.

Gratulujeme k tomuto obdivuhodnému úspěchu, který je jistě spolu s cenou – stáží v Německu – další motivací ke studiu němčiny.

Z. Burianová, A. Vlasáková

článek k vyhlášení:

https://prag.diplo.de/

Aneta Roubová o soutěži napsala:

Ve dnech 14. – 17. dubna proběhlo v pražském Goethe-Institutu celostátní kolo německé olympiády pro vítěze krajských kol středoškolských kategorií III A a III B. Během soutěže jsme byli ubytováni v hotelu Mosaic House v centru Prahy. Společný třídenní program nebyl orientován pouze na soutěž, ale byl zde i prostor seznámit se s hlavním městem a ostatními soutěžícími. Asi nejzajímavější částí doprovodných aktivit byla prohlídka Prahy vedená jedním z místních bezdomovců. Večer jsme ve skupinkách mohli chodit do města, abychom se více poznali.
Samotnou soutěž pak tvořily tři části – poslech, porozumění psanému textu a prezentace, kterou jsme vytvářeli přímo na místě v tříčlenných skupinkách na dané téma (budoucnost, štěstí, domov…). V poslední části nebyl hodnocen jen jazyk, ale i vystupování, originalita a nápaditost. 
Poslední den proběhlo slavnostní vyhlášení na velvyslanectví SRN. Výsledky soutěže byly velice vyrovnané a v celkovém pořadí šlo o nepatrné rozdíly. 
Německá olympiáda pro mě byla skvělou zkušeností nejen kvůli zlepšení v jazyce, ale hlavně proto, že jsem poznala spoustu nových lidí, kteří mají kupodivu také rádi němčinu. 
Moc děkuji paní učitelce Burianové a celému kabinetu němčiny za stoprocentní podporu ve studiu německého jazyka, bez níž bych se k olympiádě vůbec nedostala.

Aneta Roubová, 6. B

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.