Maturitní zkoušky více
MENU více

Vezeme zlato a 9. místo z republikového finále v plavání

Publikováno: 30. 1. 2020

V pondělí 27. 1. 2020 proběhlo v Jindřichově Hradci republikové finále Sportovní ligy škol o Pohár MŠMT.  Dívky po jasném vítězství v okresním i krajském kole potvrdily na republikovém finále, že nejlepší plavkyně jsou z gymnázia Dašická. Suverénně vyhrály obě štafety a to 6 x 50 m volným způsobem a 4 x 50 m polohový závod. V individuálních disciplínách: Kristýna Jiránková (2. H) zvítězila v disciplíně 50 m znak, Kateřina Laňková (2. H) obsadila stejnou příčku na 50 m motýl, 1. místo získala také Klára Macháčková (2. F) na 50 m prsa a na závěr Nikola Kotyková (1. H) obsadila 2. místo na 50 m volným způsobem.

Klukům onemocněl jeden člen, ale i tak skvěle reprezentovali školu v čele s juniorským mistrem světa Janem Čejkou (8. B), který získal v individuální disciplíně 1. místo na 50 m znak. Kluci nakonec vybojovali 9. místo.

Odjížděli jsme s dobrou náladou, protože jsme si závody užili, a děkujeme panu řediteli Burianovi za skvělou podporu.

Družstvo dívek: Kristýna Jiránková (2. H), Kateřina Laňková (2. H), Tereza Paříková (3. F), Klára Macháčková (2. F), Nikola Kotyková (1. H), Laura Nováková (3. H).

Družstvo chlapců: Jan Čejka (8. B), Vojislav Štěrba (4. F), Matyáš Svoboda (3. H), Marek Stodola (5. B), Jan Kuryviál (1. H), Štěpán Janoušek (3. F).