Maturitní zkoušky více
MENU více

Bobřík informatiky 2020

Publikováno: 25. 11. 2020

Bobřík informatiky je mezinárodní soutěž zaměřená na žáky se zájmem o svět technologií. Jedním z cílů organizátorů je poukazovat na to, že informatika není totéž co ovládání počítače. Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

Letos tuto soutěž zkomplikoval čínský virus Covid-19. Celá soutěž se proto uskutečnila výhradně online, bez jakéhokoli setkání soutěžících, učitelů a organizátorů. Třináctý ročník tak proběhl s výrazným omezením, přesto se ho z našeho gymnázia zúčastnilo 250 žáků. Soutěžili ve třech kategoriích: Kadet, Junior, Senior. V přiložené galerii přinášíme diplomy žáků s nejlepším umístěním.

V soutěži bylo možné dosáhnout 192 bodů. Je potěšitelné, že dva žáci z naší školy získali maximální hodnocení. V mladší kategorii se mezi absolutní vítěze dostala Apolena Bártová (4.A), ve starší kategorii obdržel plný počet bodů Vít Brázda (2.F), který tak ve své kategorii obsadil dělenou první příčku. 

Milan Volejník

Soutěž byla podpořena z projektu CZ 02.3.68/0.0./0.0/16_036/0005322 Podpora rozvíjení informatického myšlení. Bobříka informatiky podporuje EU a MŠMT.

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.