Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Nejlepší plakát v republice mají francouzštináři ze 4.A!

Francouzštináři ze 4. A se rozhodli zapojit do soutěže „Moje virtuální učebna, nový pracovní prostor“, kterou vyhlásil Francouzský institut v Praze. Cílem soutěže vyhlášené k Mezinárodnímu dni učitelů francouzštiny bylo upozornit na nově vzniklou situaci a vše, co s sebou přináší. Během školního roku 2019-2020 museli učitelé rychle zavést nové postupy ve třídě, aby zajistili pedagogickou kontinuitu, a to prostřednictvím kurzů distančního vzdělávání. U studentů bylo nutné přizpůsobit novému způsobu výuky také domácí prostředí.

Úkolem v soutěži bylo vytvořit koláž z fotografií svého distančního domácího prostředí, připojit slogan a krátký text, který tuto novou skutečnost okomentuje. Žáci 4.A se domluvili a vyfotili se u svých počítačů se spoustou detailů odkazujících na Francii a francouzštinu. Na speciální “soutěžní” hodině mimo rámec výuky zhodnotili, co jim nová forma výuky přináší a jak ji vnímají.

“Učení z domova má mnoho výhod – lépe se soustředím na jazyk, jsem klidnější, mám více času na cvičení a poslechy a mohu spolupracovat se spolužáky. Po hodině mohu sledovat videa nebo poslouchat francouzské písně. Mohu říci, že trávím více času s francouzštinou než obvykle. A kromě toho nemohu doma zapomenout své učebnice 🙂, ” píše se na vítězném plakátu, který k článku přikládáme.

Komise složená ze  členů národního organizačního výboru Dne francouzských učitelů v České republice, Francouzského velvyslanectví v České republice, Francouzského institutu v Praze, sítě Alliance Françaises z České republiky, Sdružení učitelů francouzštiny a GALLICA ocenila zejména kolektivního ducha a energii týmu, který spolupracuje.

Vítězům celostátní soutěže moc gratulujeme a přejeme mnoho energie do dalších dní ve virtuálním prostoru. Speciální poděkování patří Káje Koblížkové, která se postarala o úžasnou vizuální stránku plakátu. Podrobnosti a ukázky dalších oceněných plakátů naleznete na FB IFP Francouzský klíč (https://www.facebook.com/francouzsklic/)

Přemysl Machatý

 

 • Archiv příspěvků:

  Prosinec 2020
  Po Út St Čt So Ne
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  
Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
 • Josef Rak (webmaster)
 • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
 • telefon: 466 650 715
 • e-mail: info@gypce.cz
 • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.