Harmonogram školního roku více
MENU více

Kliment Mrázek obsadil 2. místo ve Filosofické olympiádě

Publikováno: 10. 3. 2021

Filosofickou olympiádu organizuje Katedra filosofie a společenských věd Univerzity Hradec Králové. Hlavní motivací projektu je snaha představit filosofii jako moderní a svěží disciplínu, která není jen historickým přehledem myšlenek o odtažitých otázkách, ale oborem, jenž dokáže smysluplně přispět k diskusím nad zcela současnými problémy.

Kliment Mrázek z 8. B reprezentoval naši školu ve Filosofické olympiádě už v loňském školním roce. Letos se opět zapojil velmi úspěšně. V prvním kole, kterého se zúčastnilo 134 soutěžících, prokázal perfektní znalosti všeobecného přehledu filosofie, vynikal v kritickém myšlení a umění argumentovat. Do druhého kola olympiády postoupilo 17 žáků.  Tentokrát na Klimenta čekal obtížný úkol vypracovat esej týkající se hodnoty lidského života.

Klimentovi gratulujeme k báječnému umístění a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Blanka Břízová

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.