Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Workshop Budoucnost máme ve svých rukou

Po návratu z distanční výuky do školy na mě padla mírná deprese z toho, jak je výuka ve škole často neefektivní a že zase ztratím 3 hodiny denně cestováním. V tomto rozpoložení jsem tedy uvítal, když nám pan učitel poslal tip na tento workshop, a já si mohl školní vzdělávání trochu ozvláštnit. Název zněl zajímavě, a když jsem pročítal podrobnější informace, zjistil jsem, že by to opravdu i zajímavé mohlo být. Tak proč se nepřihlásit!

Workshop probíhal online od 8:30, takže na vstávání ideální kombinace. Po připojení jsem si myslel, že budu ze školy jediný, ale vzápětí jsem objevil mezi přihlášenými Martina Kolovratníka a Matěje Rychnovského, se kterými jsem nakonec skončil ve stejném týmu. Náš tým doplňoval ještě další Matěj, ten už byl ale z Ústí nad Orlicí.

Po přihlášení nás čekal úvod a po něm množství informací o různých organizacích, kde se můžeme například jako dobrovolníci angažovat, a o možnostech, které se nabízí při snaze něco změnit. A ty jsou velké :-).  Poté jsme se dozvěděli něco o projektovém managementu a začali ve skupinách vymýšlet své vlastní projekty. Po obědě přišli pozvaní hosté – většinou zástupci neziskových organizací, a dávali nám tipy při vytváření našeho projektu. Projektem naší skupiny je databáze fotek jídel ze školní jídelny, která se vyvěsí na speciální web, kde bude možno jídla hodnotit. Možná to nezní jako něco extra, ale až si budeš říkat, co je to vlastně to maso pěti barev, fotka ti hodně pomůže rozhodnout se, jestli si nedat radši dvojku, nebo si oběd odhlásit a jít třeba do toho Meca. Tím se také ušetří celkem dost jídla, které by se jinak zbytečně vyhodilo. K omezení plýtvání také přispěje další část našeho projektu, ve které přemýšlíme nad možností odhlášení polévky. Kuchařky by tak nemuseli odhadovat, kolik se jí sní. Při hlasování o nejlepší projekt jsme zvítězili, přítomným se naše myšlenka líbila, takže možná postoupíme do dalšího kola, které se koná v Praze.

Workshop byl skutečně přínosný a dokázal nás namotivovat k tomu, že něco dělat má smysl a že je to jednodušší, než se zdá. Poznali jsme taky několik nových lidí a získali trochu informací o projektovém managementu. Tuhle akci opravdu doporučuji. Jestli se bude konat i příští rok, neváhejte se přihlásit. Je to zadarmo a není co ztratit.

Ondra Pipek, 3.H

 • Archiv příspěvků:

  Červen 2021
  Po Út St Čt So Ne
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930  
Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
 • Josef Rak (webmaster)
 • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
 • telefon: 466 650 715
 • e-mail: info@gypce.cz
 • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.