Úřední hodiny sekretariátu během letních prázdnin více
MENU více

Naše žákyně oceněny francouzským velvyslancem

Publikováno: 23. 11. 2021

U příležitosti Festivalu Bonjour Pardubice 2021 proběhlo ve středu 10. listopadu  předání cen za úspěšné umístění ve výtvarné soutěži, kterou před časem zorganizovala Francouzská aliance v Pardubicích ve spolupráci s Europe Direct. Naše žákyně Karla Koblížková, Helena Ježková a Anna Machotová byly oceněny za svůj výtvarný počin na téma „Vyprávěj mi o své Francii“.

Ceny předal pan Alexis Dutertre, velvyslance Francie v České republice, pan Erica Playout, atašé pro francouzský jazyk a pan Simon Gilmer, ředitel AF Pardubice. Předání cen proběhlo u příležitosti slavnostní vernisáže fotografií pana Guilhauma Courtois, našeho lektora francouzského jazyka.

Výstavu s názvem „Francouzskočeské zkřížené pohledy“, kterou realizuje s českým kolegou, fotografem Markem Čápem, můžete zhlédnout v prostorech AF Pardubice. Akce byla rovněž příležitostí k inauguraci projektu „Alliance tvoří stěny“, na kterém se podíleli čeští a francouzští umělci. 

Děkujeme Karle, Heleně a Aničce za skvělou reprezentaci školy a kolegovi Courtois přejeme mnoho uměleckých úspěchů.

Přemysl Machatý

 

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.