Harmonogram školního roku více
MENU více

Konference Evropského parlamentu mládeže (EYP)

Publikováno: 26. 4. 2023

V druhém pololetí školního roku 2022/23 se studenti naší školy opět úspěšně účastnili konferencí EPM.

Hlavní z nich byla 25. Národní výběrová konference Evropského parlamentu mládeže v ČR Kolín 2023, která proběhla 23. – 26. března. Na tuto konferenci postoupilo 8 žáků-delegátů z naší školy: Amálie Kovaříková a Michal Vaněk z 5. A, Jan Čivrný, Aneta Ehrenbergerová, Ivo Nedvěd, Zdeno Sekerák a Tereza Stránská z 6. A a Anna Tučková ze 7. A.

Mnozí z těchto studentů postoupili na Mezinárodní zasedání (International Session), která proběhnou příští rok v Turecku a Řecku.

Konference se též účastnili David Theodor Nimrichtr a Adam Kindl ze 7.A, kteří vystupovali v organizátorském týmu, a Vít Oprchalský z 6.A působící v mediálním týmu.

Začátkem roku se také studenti našeho gymnázia David Theodor Nimrichtr, Amálie Kovaříková a Aleš Doskočil vypravili na 2023 Leinster Regional Session of EYP Ireland, která proběhla koncem ledna v irském městečku Kilkenny. Z této mezinárodní účasti si odnesli četné zkušenosti a svou výpravu se rozhodli zdokumentovat, pro zájemce je tak dostupné video: https://youtu.be/PQkzRUduCHo.

Významnou zprávou do budoucna je, že zmiňovaní David Theodor Nimrichtr a Adam Kindl se v rámci spolku EYP zapojili natolik, že se stali hlavními organizátory nadcházejících regionálních konferencí EPM v ČR, které proběhnou na začátku listopadu a prosince 2023 v Plzni a Olomouci

Na obě tyto konference srdečně zveme studenty gymnázia, ať už jako delegáty či facilitátory. Těšíme se na vás.

David Theodor Nimrichtr

Kategorie:

Ze života školy
více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.