Maturitní zkoušky více
MENU více

25. výročí založení české pobočky Evropského parlamentu mládeže

Publikováno: 10. 6. 2023

Dne 26. 5. 2023 proběhla na švédské ambasádě v Praze oslava 25. výročí založení české pobočky Evropského parlamentu mládeže. V krásném prostředí zahradní terasy ambasády s nádherným výhledem na Prahu se setkali současní i minulí členové a organizátoři této mládežnické organizace se zakladatelkou české pobočky paní Jiřinou Vitáskovou.

Z loňských a letošních členů školního týmu se oslavy výročí zúčastnili Ivo Nedvěd, Šimon Špilar (oba třída 6. A), Nhu Tranová (6. B) a Amálie Kovaříková (5. A). Z týmu organizátorů nadcházející podzimní Regionální konference EPM v Olomouci jsme se setkali s Theodorem Nimrichterem (třída 7. A). Velkým potěšením bylo setkání s bývalými studenty naší školy, kteří nás vždy skvěle reprezentovali na mezinárodních zasedáních EPM – Sárou Zelinko a Annou Stieberová (naši školu ukončili ve školním roce 2020/21), Daniel Dvořáčkem (absolvent 2018/19) a Klárou Scholleovou (absolventka školního roku 2013/14).

Doufáme, že i v budoucnosti se najdou na naší škole zájemci o diskutování možných řešení aktuálních problémů v angličtině – představení aktivit EPM proběhne v září 2023 během „EYP day“.

Jana Bílková

Kategorie:

Ze života školy
více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.