Úřední hodiny sekretariátu během letních prázdnin více
MENU více

Výměna s Portugalskem 2023

Publikováno: 15. 9. 2023

Ve dnech 6. – 13. září 2023 naši školu navštívilo 22 portugalských žáků a žákyň a 2 portugalské vyučující z naší partnerské školy Escola Secundaria de Penafiel, která se nachází v malebném městečku Penafiel poblíž Porta. Portugalští žáci/žákyně společně se svými českými partnery ze tříd 2. F, H a 6. A, B navštívili Prahu (včetně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR), Kutnou Horu, Kunětickou horu, pardubickou radnici, sjížděli řeku Labe z Kunětic do Pardubic na paddleboardech, sportovali v parku Na Špici a vyzkoušeli si tradiční opékání buřtů v tamějším grilovišti. Portugalští žáci/žákyně byli přítomni i v některých vyučovacích hodinách na naší škole a měli tak možnost porovnat český a portugalský systém výuky.

Děkuji všem zapojeným českým rodinám za péči o portugalské žáky/žákyně.

Pevně věříme, že si zahraniční návštěva užila týden v České republice a budeme se těšit na další roky spolupráce a společných výměn žáků/ žákyň.

Kateřina Ulbrichová

Kategorie:

Ze života školy
více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.