Harmonogram školního roku více
MENU více
Vysoce kvalitní interiérová oboustranná vlajka Evropské unie, vyrobená z luxusního saténu. Na přání může být opatřena krásnými třásněmi vybrané barvy.

Erasmus+ mobility vyučujících naší školy

Publikováno: 24. 9. 2023

V průběhu letošních prázdnin naši vyučující nezaháleli a vzdělávali se. V rámci projektu Erasmus+ (číslo projektu: 2022-1-CZ01-KA122-SCH-000077737, název projektu: Zlepšení jazykových a IT kompetencí v důsledku většího zapojení digitalizace a změn Rámcového vzdělávacího programu/Školního vzdělávacího programu) se 14 vyučujících naší školy vydalo na vzdělávací programy v Irsku, na Maltě a na Kypru. Školení byla zaměřena na výuku anglického jazyka a využití ICT ve výuce. Cílem vzdělávacích programů bylo zlepšení komunikačních a prezentačních dovedností.

První týden pobytu probíhala jazyková příprava zahrnující rozšíření slovní zásoby, gramatických jevů či zdokonalení se ve výslovnosti. Druhý týden se vyučující seznamovali s moderními aplikacemi, které lze využít ve výuce. Vedle teoretického základu byl kladen důraz na praktický nácvik a tvorbu vlastních ICT obsahů pomocí např. Padlet, Kahoot, Edpuzzle, Flip, Mentimeter, Learning designer, Socrative a mnoha jiných programů a aplikací.

Tyto aplikace se tak nyní mohou stát běžnou součástí výuky na naší škole. Nově získané dovednosti by měly přispět k zefektivnění evaluace, posílení důrazu na asynchronní výuku či na Project Based Learning (Projektová výuka). V rámci mobilit se účastníci seznámili s kulturou, historií či památkami jednotlivých zemí. Pobíhalo rovněž inspirující sdílení dobré praxe mezi účastníky, kteří byli z různých zemí. 

Rádi bychom touto cestou poděkovali Evropské unii, že nám umožnila realizovat tento projekt, a pevně věříme, že účast našich vyučujících na mobilitách povede k ještě většímu zkvalitnění a modernizaci výuky.

 
Přemysl Machatý, Kateřina Ulbrichová

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.