Harmonogram školního roku více
MENU více

Pedagogický den Erasmus+ na našem gymnáziu

Publikováno: 28. 11. 2023

Ve středu 22. 11. 2023 se na naší škole konal Pedagogický den v rámci našeho současného projektu v programu Erasmus+ (název projektu: „Zlepšení jazykových a IT kompetencí v důsledku většího zapojení digitalizace a změn Rámcového vzdělávacího programu/Školního vzdělávacího programu“, číslo projektu: 2022-1-CZ01-KA122-SCH-000077737) 

Celkem 14 vyučujících naší školy se o letních prázdninách zúčastnilo jazykových a IT kurzů v zahraničí a na těchto kurzech získali spoustu nových znalostí z oblasti IT, které se v tento speciální den snažili aplikovat v rozšířené míře do výuky a ozvláštnit tak vzdělávací proces našich žáků.  

V odpoledních hodinách pak účastníci zahraničních mobilit šířili své nově nabyté poznatky ve workshopech mezi ostatní kolegy a kolegyně ze základních a středních škol Pardubického kraje. Jednotlivé workshopy byly cíleně upraveny dle odborného zaměření učitelů. Jeden workshop byl připraven pro učitele jazyků a humanitních předmětů, druhý workshop byl zaměřen na využití IT nástrojů ve výuce matematiky a přírodovědných předmětů. V jednotlivých workshopech byly představeny aplikace jako jsou např. Padlet, Edpuzzle, Wordwall, Bamboozle, Flipgrid, Liveworksheets, Learningapps, Mathigon, Visnos, atd. Po skončení první části programu se zájemci mohli zúčastnit ještě třetího workshopu, který byl zaměřen na využití umělé inteligence ve výuce. 

Ještě jednou moc děkujeme všem prezentujícím vyučujícím naší školy a pevně věříme, že naše podněty přispějí ke zlepšení a modernizaci výuky i na ostatních školách v našem kraji. 

 Kateřina Ulbrichová, Přemysl Machatý 

Erasmus+

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.