Harmonogram školního roku více
MENU více

Listopad ve znamení fyzikálních soutěží

Publikováno: 6. 2. 2024

Již tradičně bývá listopad v naší škole ve znamení fyziky. Ve středu 22. 11. 2023 jsme se zúčastnili Fyziklání online. Soutěžili jsme ve všech kategoriích i kategorii Open. Kategorie A se zúčastnil tým Azbestos Dos ve složení David Theodor Nimrichtr, Martin Kavička, Dominik Wsól, Vojtěch Plecháček a Daniel Drábek. Kategorii B zastupovali Absolutní nuly Eduard Červinka, Dominik Lončák, Michal Branda, Zdeno Sekerák a Adam Mezera. V nejmladší kategorii C soutěžili tinyurl.com/5x2bcwjy Jan Křivský, Zbyněk Makovský, Tereza Nejezchlebová, Martin Vlček, Radek Roub a Heráklova pěst Arnošt Matěj Nimrichtr, Lukáš Zeman, Filip Fiala, Jindřich Straka a Štěpán Procházka. První tři týmy obsadily příčky v horní čtvrtině výsledkové listiny. Poslední tým, tvořený žáky prvního ročníku, si také vedl výborně. Nechal za sebou i mnoho týmů z vyšších kategorií.

O dva dny později, v pátek 24. 11. 2023, jsme pořádali jako jedno z míst napříč Evropou soutěž Náboj Junior. S organizací pomáhali žáci tříd 1. F a 6. B, za což jim děkujeme. Soutěže se zúčastnily dva čtyřčlenné týmy naší školy. Žáci třídy 4. A Marek Yu Xuan Lim, Jan Glos, Jakub Mejstřík a Petr Munzar obsadili 1. místo, žáci ze 4. B Matěj Florian, Kryštof Šourek, Matyáš Barvík a Dominique Rafael Spálenka skončili třetí z deseti soutěžících týmů.

Všem žákům, kteří se soutěží zúčastnili, děkujeme a k úspěchům gratulujeme.

Jana Herudková

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.