Maturitní zkoušky více
MENU více

Setkání s diplomatem

Publikováno: 4. 3. 2024

V pátek 1. března 2024 se na naší škole uskutečnila přednáška s paní Kateřinou Bocianovou, která za našimi studenty přiletěla z Lisabonu. Paní Bocianová působí jako zástupkyně velvyslance české ambasády v Lisabonu.

Přes 30 studentů se zájmem o diplomacii a mezinárodní vztahy se na této přednášce poučilo o tom, jak vlastně česká diplomacie funguje. Poté jim paní Bocianová přiblížila, co obnáší práce diplomata v zahraničí a přidala zajímavé příhody ze své práce.

Na závěr své přednášky studentům vysvětlila, jak se člověk může takovým diplomatem stát. Po přednášce měli studenti možnost položit řadu zajímavých otázek, na které dostali poučné odpovědi. Dále jsme se mohli zapojit do soutěže Ministerstva zahraničních věcí o formou malého diplomatického kvízu.

Přednášku zorganizovala Amálie Kovaříková ze třídy 6. A, v rámci aktiv programu EPAS (The European Parliament Ambassador School) na naší škole.

Velice děkujeme paní Bocianové za tuto významnou příležitost pro studenty našeho gymnázia.

Zdeno Sekerák, 7. A

Kategorie:

Ze života školy
více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.