Maturitní zkoušky více
MENU více

Exkurze 3.B do Liberce 

Publikováno: 14. 5. 2024

Třída 3.B se v rámci zeměpisu, českého jazyka a biologie ve dnech 22. až 26. dubna 2024 vydala na exkurzi do Liberce a jeho okolí. Během výletu jsme si nejen příjemně oddechli od učení, ale především jsme se toho hodně dozvěděli o kraji a jeho historii, vyzkoušeli si práci ve skupinách a mnoho dalšího.  

V pondělí, po ubytování na kolejích Technické univerzity v Liberci, jsme si prošli centrum Liberce, obdivovali jsme místní architekturu a také jsme se dozvěděli něco o historii města. 

V úterý jsme šli do sklárny a muzea bižuterie. Nejprve jsme se byli podívat ve sklárně Preciosa Ornela v Desné, pak jsme se přesunuli do Jablonce nad Nisou, tam jsme si dali i oběd a prošli se po jeho centru, poté jsme zašli do Muzea skla a bižuterie. Večer jsme měli jako každý den volný program na kolejích.    

Ve středu jsme jako každé ráno zašli na snídani a poté jsme se vydali na malý nákup, abychom si sehnali něco dobrého k obědu. Následně jsme zamířili k autobusové zastávce a naskočili jsme do autobusu, který nás zavezl tři a půl kilometru od našeho cíle. Dál jsme ale už museli jít po svých. Přesunuli jsme se na turistickou cestu a ta nás zavedla k naší první zastávce, která byla u Kamenných vrat. Tam jsme dostali instrukce o správném chování v přírodní památce. Po krátkém oddychu jsme vyrazili k další kuriozitě v podobě Červeného kamene, kde jsme si dali malou svačinku a u toho si užívali krásný výhled do okolí. Bez další pauzy jsme se potom vydali na samotný vrchol Ještědu. Nutno podotknout, že nás celou dobu provázela sněhová přikrývka a počasí nebylo úplně na tričko a kraťasy. Nahoře jsme si dali oběd a udělali pár fotek. Následně jsme vyrazili zpátky na tramvaj a cestou dolů jsme si zahráli vědomostní hru. Moc jsme si to užili. V Horním Hanychově jsme nastoupili na tramvaj a jeli na koleje. Ještě před večeří jsme si zahráli pár her a potom si každý odešel po svém.  

Ve čtvrtek jsme se vypravili do Severočeského muzea, kde jsme se schovali před deštěm. Dozvěděli jsme se zde spoustu informací o Libereckém kraji. Po jeho návštěvě jsme měli v plánu jet do Jizerských hor, ale protože pořád pršelo, shodli jsme se, že bude lepší, když pojedeme do iQLANDIE. To je science centrum v Liberci. Měli jsme tam svůj vlastní program a mohli jsme si dělat, co jsme chtěli. Ve 14:15 jsme si udělali pauzu na oběd, pak jsme měli další rozchod do čtyř hodin, poté jsme vyrazili zpátky na koleje, kde nás čekalo prezentování projektů a aktivit.  

V pátek ráno jsme se museli vystěhovat z kolejí, ale výlet ještě neskončil. Vypravili jsme se do botanické zahrady, kde jsme si mohli prohlédnout vzácné rostliny i zvířata z různých částí světa. Každý pavilon představoval určitou část planety a dozvěděli jsme se tam hromadu nových informací. Okolo dvanácté jsme vyrazili na nádraží, odtamtud autobusem do Turnova a vlakem do Pardubic.  

Julie Dolníčková, 3.B

Kategorie:

Ze života školy
více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.