Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Přednáška exministra spravedlnosti Pospíšila

V pondělí 18. února 2013 přednášel studentům vyšších ročníků gymnázia ministr spravedlnosti ČR z let 2006 – 2009 a 2010 – 2012 a současný místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR JUDr. Jiří Pospíšil.

Charismatický politik zaujal svou přednáškou dvě stovky studentů převážně maturitních a předmaturitních ročníků.  Žáci mile překvapili bývalého ministra svými kvalifikovanými dotazy. Místopředseda Poslanecké sněmovny proto neváhal investovat téměř celou další hodinu svého času a operativně souhlasil s neplánovaným pokračováním besedy s žáky našeho gymnázia ve sborovně školy. Ocenil tak nejen zájem studentů o společenskovědní problematiku, ale především fundovanost studenty kladených otázek.

Zajímavost:

Jiří Pospíšil je i na Facebooku:)

Milan Volejník

doplněno 19. 2. 2013:

O přednášce Jiřího Pospíšila na našem gymnáziu přinesl informace i regionální tisk. Pro Pardubický deník místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR o besedě na naší škole uvedl:

„Já se snažím pravidelně jezdit po středních školách a absolvuji měsíčně tři až čtyři debaty. Musím říct, že tak dobrou debatu jako tady v Pardubicích už jsem dlouho nezažil. Studenty zajímala celá řada témat, která se dotýkají aktuální politické situace. Často byla zmiňována otázka amnestie, kvalita české politiky, ale také padaly dotazy na konkrétní zákony.”

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.