Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Úspěch v soutěži robotů RoboRAVE – postup do finále v USA

V pátek 22.3.2013 proběhla v pardubickém Ideonu soutěž robotů RoboRAVE. Studenti měli za úkol připravit (sestavit a naprogramovat) vlastního robota, který bude buď hledat hořící svíčky a hasit je nebo jezdit po čáře a do připravené krabice umístit co nejvíce míčků.

První soutěž – Doprava míčků do zásobníku: úkolem každého týmu je zkonstruovat autonomního robota, schopného sledovat čáru z výchozího postavení k věži, dopravit náklad(míčky) do věže a navrátit se zpět pro další náklad. Body jsou udělovány ve třech tříminutových pokusech, během kterých robot dopraví co nejvíce nákladu do zásobníku. Výsledný počet bodů je součtem bodů získaných ve třech kolech. Vítězem je tým s nejvyšším počtem bodů.

V této soutěži jsme měli 2 týmy: Etrychnov (Vojtěch Rychnovský, Vojtěch Novotný, Jiří Etrych) a Sisyfos(Jan Jurica, Matěj Tobiáš) – všichni z 5.B. Po dramatickém souboji ve třech soutěžních kolech se tým Etrychnov umístil na skvělém 2. místě a tým Sisyfos na 3. místě. SUPER – GRATULUJEME.

Druhá soutěž – Hašení ohně: Úkolem týmu je zkonstruovat autonomního robota, schopného uhasit čtyři svíčky. Každý tým bude mít tři tříminutové pokusy. Na hřišti jsou rozmístěny dva typy prvků – stěny a svíčky. Na začátku hry robot „vidí“ jen jednu svíčku a ostatní jsou skryty za stěnami. Robot vždy startuje z jednoho rohu herní plochy.

V této soutěží nás reprezentoval tým Hasič MK.1 (Martin Jaroš a Martin Schejbal) – oba 1.F. Nebylo jednoduché objevit a sfouknout plamen svíček, ale robot byl stále lepší a postoupil i přes dramatické semifinále až do finálového klání, kde obsadil těsně druhou příčku.

Oba Martinové si tak vybojovali účast na mezinárodním finále v USA, které se každoročně koná v Albuquerque Convention Center ve Fran Hill Exhibit Hall ve státě Nové Mexiko. V roce 2013 se koná 3. a 4. května.

Pavel Kycl

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.