Harmonogram školního roku více
MENU více

Tým naší školy zvítězil v soutěži Battlefield Jiřího Potůčka

Publikováno: 12. 6. 2013

Ve středu 12. června se pětice odvážných z našeho gymnázia vydala na soutěž „Battlefield Jiřího Potůčka“ do nedaleké Přelouče.

Battlefield_coverCelý program souvisel s československými výsadky na území tehdejšího Protektorátu za II. světové války, zejména pak činností a hrdinským počínáním výsadkáře Jiřího Potůčka. Před samotnou soutěží se každé družstvo svezlo po místním tankodromu v pásovém BVP (Bojové Vozidlo Pěchoty). Následně se celkem 6 družstev z různých středních škol Pardubického kraje absolvovalo celkem sedm disciplín -> střelbu laserovou puškou, plavbu na raftech, průchod minovým polem, střelbu ze vzduchovky, rozborku čs. samopalu vzor 58 + hod granátem, překážky v lanovém centru a rozpoznání výstroje a výzbroje čs. paravýsadku.

Soutěž byla dokonce mezinárodní, protože se jí též zúčastnila delegace z Číny.

Naše družstvo ve složení Tomáš Hynek, Petr Buriánek,  Matouš Paukovič, Prokop Šmahel a Jan Zelinka suverénně obsadilo 1. místo. Ve všech disciplínách si počínalo velice dobře, jen ve střelbě vzduchovkou došlo k malému zaváhání, které však na celkový výsledek nemělo žádný dopad.

Nyní je na studentech dalších ročníků, aby putovní pohár předsedy Československé obce legionářské obhájili.

text: Jan Zelinka, foto: Matouš Paukovič

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.