Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Tým naší školy zvítězil v soutěži Battlefield Jiřího Potůčka

Ve středu 12. června se pětice odvážných z našeho gymnázia vydala na soutěž “Battlefield Jiřího Potůčka” do nedaleké Přelouče.

Battlefield_coverCelý program souvisel s československými výsadky na území tehdejšího Protektorátu za II. světové války, zejména pak činností a hrdinským počínáním výsadkáře Jiřího Potůčka. Před samotnou soutěží se každé družstvo svezlo po místním tankodromu v pásovém BVP (Bojové Vozidlo Pěchoty). Následně se celkem 6 družstev z různých středních škol Pardubického kraje absolvovalo celkem sedm disciplín -> střelbu laserovou puškou, plavbu na raftech, průchod minovým polem, střelbu ze vzduchovky, rozborku čs. samopalu vzor 58 + hod granátem, překážky v lanovém centru a rozpoznání výstroje a výzbroje čs. paravýsadku.

Soutěž byla dokonce mezinárodní, protože se jí též zúčastnila delegace z Číny.

Naše družstvo ve složení Tomáš Hynek, Petr Buriánek,  Matouš Paukovič, Prokop Šmahel a Jan Zelinka suverénně obsadilo 1. místo. Ve všech disciplínách si počínalo velice dobře, jen ve střelbě vzduchovkou došlo k malému zaváhání, které však na celkový výsledek nemělo žádný dopad.

Nyní je na studentech dalších ročníků, aby putovní pohár předsedy Československé obce legionářské obhájili.

text: Jan Zelinka, foto: Matouš Paukovič

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.