Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Reportáž z Azurového pobřeží

aktualizováno 30. 9. 2013 19:30 hod.: fotogalerie

Minulý týden jsme společně s panem učitelem Holešinským a Machatým navštívili oblast Azurového pobřeží  na jihovýchodě Francie. Všichni jsme se těšili, jak načerpáme síly na nový školní rok, užijeme si posledního letního sluníčka a naučíme se pár užitečných francouzských frází.

2013_france_titulni

Program zájezdu byl nabitý, různorodý a času na odpočinek nebylo příliš. Během celého týdne jsme navštívili několik nádherných francouzských vesniček, kde bylo možno zakoupit si místní produkty (hrnčířské výrobky, cukrovinky, víno, parfémy, mýdla…), zajít si na kvalitní kávu či se pouze procházet historickými uličkami a užívat si klid francouzského kraje Provence.

Krom malých vesniček jsme navštívili také známé turistické cíle, které by neměl vynechat nikdo, kdo tráví dovolenou na Azurovém pobřeží. Ať už to bylo první den Nice s tradičními květinovými trhy, Cannes s festivalovým palácem, St. Tropez a známá četnická stanice či Monaco a jeho oceánografické muzeum.

Krom ochutnávání místních specialit a objevováním historie tohoto francouzského regionu jsme se také stihli věnovat sportu a to buď ve formě turistiky v pohoří Esterel či v kaňonu řeky Verdon, nebo v samotném kempu, kde spousta z nás trávila večer hraním volejbalu, fotbalu, pétanque či si šla po ránu zaběhat a zaplavat.

Aby toho všeho nebylo málo, byli i tací, kteří chtěli vyzkoušet svou samostatnost, odvážně si nezaplatili stravování ve formě polopenze a veškeré jídlo si zajišťovali sami. A jak to dopadlo? Nikdo hlady nezemřel, ani nijak radikálně nezhubl. Všichni to zvládli a i ti, kteří stravování zaplaceno měli, chodili rádi na večerní pikniky ke svým přátelům.

Celý týden jsme si užili a vůbec nikomu se nechtělo zpět do chladnějšího počasí a školního roku, plného starostí a nervů.

Klára Žaloudková

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.