Úřední hodiny sekretariátu během letních prázdnin více
MENU více

Příběhy bezpráví na naší škole

Publikováno: 8. 11. 2013

Projekt Příběhy bezpráví – z místa našeho bydliště II o panu Josefu Čechovi,  na němž se podíleli naši studenti Martin Sýkora, Nikola Voráčová  a Jan Kaplan, má svou vizuální podobu ve fotografiích, které jsou součástí výstavy v Galerii Langhans ve Vodičkově ulici v Praze.

Vernisáž výstavy proběhla 31. 10. za účasti pamětníků, kteří poskytli studentům svá osobní svědectví o letech strávených v komunistických vězeních,  a studentských týmů. Výstava potrvá do 20. 12. 2013. Pardubické patrioty potěší, že naše škola soustavně a dlouhodobě věnuje pozornost  dějinám 3. odboje  a je v tomto směru úspěšná. Čtenáři Lidových novin se s letošními „Příběhy“ mohou seznámit v týdnu od 2. 11. 2013 na stránkách Lidových novin v příloze Horizont.

Příběh pana Josefa Čecha nazvaný „Čech, který se zachoval statečně“ uvedení studenti úspěšně nominovali na Cenu Příběhů bezpráví. Studentská porota vybrala tři laureáty, mezi nimiž byl pan Josef Čech. Slavnostní předání Cen se konalo v kině Lucerna 31. 10. 2013 za účasti mnoha zajímavých osobností. Pan Čech Cenu Příběhů bezpráví převzal z rukou Karla Schwarzenberga.

V kině Lucerna byl zároveň zahájen Měsíc filmu na školách, který má přispět k lepší informovanosti mladých lidí o našich dějinách poznamenaných nacistickou a komunistickou totalitou.  Na naší škole je zastoupený projekcí filmu režisérky Heleny Třeštíkové „Hitler, Stalin a já“ a následnou besedou s historikem PhDr. Vojtěchem Kynclem, Ph.D. Vzhledem k pracovnímu vytížení pana Kyncla bude termín promítání ještě upřesněn.

pribehy_001

pribehy_005

 

pribehy_002

pribehy_006

pribehy_003

pribehy_004

 

související:

 

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.