Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Gymnázium se připojilo k České středoškolské unii

Na návrh předsedkyně Studentské rady gymnázia (SRG) Kláry Scholleové a za podpory ze strany vedení školy SRG rozhodla, že se stane součástí České středoškolské unie, organizace zastřešující středoškolské studentské samosprávy v ČR.

Na sněmu ČSU, který se konal 8. 11. v Praze v Americkém centru byl vyslán jako delegovaný člen s hlasovacím právem v Republikovém sněmu ČSU předseda SRG David Radosta.

Shrnutí zápisu ze sněmu

Sněm ČSU

Byla schválena technická změna stanov; dále byla do předsednictva byla zvolena první dívka v tomto orgánu – Linda Marková.

Proběhla debata o projektech a nadcházející aktivitě ČSU, dále byl vytvořen nový orgán ČSU, Poradní výbor.

ad. Projekty

V následujícím období bude ČSU provádět následující činnosti:

  • dokončovat realizaci projektu Ne dabingu: Učme se jinak,
  • zahájí realizaci (v prosinci 2013) projektu Samosprávy, hlavního projektu do následujícího období, jehož cílem je podpora fungování jednotlivých studentských samospráv,
  • zahájí realizaci (únor 2014) projektu Vzdělávání mimo školu, jehož úkolem bude propojit a propagovat iniciativu typu Khanova škola,
  • vytvoří odborné materiály – názory ČSU – na témata: 1. struktura sítě středních škol, 2. státní maturity, 3 reforma VŠ.

ad. Poradní výbor

Poslední, nově zřízenou, organizační složkou ČSU je Poradní výbor Předsednictva ČSU. V budoucnosti by měl mít k 20 členům, u kterých se nepředpokládá tak výrazná aktivita jako u členů Sekretariátu. Jeho pravomoce ale nejsou nijak malé – bude připomínkovat všechny důležité dokumenty ČSU a koordinovat práci jednotlivých regionálních koordinátorů, kteří by měli být jeho členy.

Participace SRG

SRG má v úmyslu podporovat činnosti ČSU a bude dále jednat o případném vyslání některého ze svých členů do Poradního výboru na pozici regionálního koordinátora pro Východní Čechy, popřípadě o aktivní účasti v některém z projektů ČSU.

David Radosta

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.