Maturitní zkoušky více
MENU více

Krajské finále středních škol v plavání: dívky první, chlapci druzí

Publikováno: 17. 12. 2013

plavkyne_a_plavciV Chrudimi se 10. 12. 2013 uskutečnilo krajské finále středních škol v plavání. Naši školu reprezentovala družstva chlapců i dívek, která postoupila z okresního kola.  Za obě dvě družstva museli na poslední chvíli nastoupit náhradníci za nemocné spolužáky.  I přes tento handicap si naši závodníci vedli výborně.

Dívky po velmi vyrovnaném boji obsadily 1. místo o jediný bod před Gymnáziem Svitavy.

Soutěž chlapců byla neméně dramatická. O vítězi rozhodovala štafeta 6×50 VZ, která se plavala jako poslední závod celé soutěže. Tuto štafetu vyhrálo družstvo Gymnázia Vysoké Mýto a před naší štafetou a to zároveň rozhodlo o celkovém dvoubodovém vítězství chlapců z Vysokého Mýta.

Naše družstva plavala v tomto složení:

• družstvo dívek: L. Štěrbová, M. Libiaková, K. Janatová, Stodolová, Stoklasová a V. Burešová
  • družstvo chlapců: D. Hartl, J. Jurica, L. Svoboda, J. Bíl, Š. Plachý a J. Kadlec