Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Předvánoční výlet studentů do Drážďan

Zdálo se, že zájezdy do Drážďan jsou začarované. Po několik předchozích let se žádný nepodařilo uskutečnit a i ten letošní provázely komplikace. Nejprve zájezd ohrozil malý počet účastníků, poté původní plánovaný odjezd 6. 12. 2013 překazil orkán Xaver. Výprava byla tedy přesunuta na pondělí 16. 12. 2013. Jednalo se o skutečně dobrou volbu termínu, celý den nás provázelo nádherné počasí.

Do Drážďan jsme přijeli okolo desáté hodiny a hned jsme se vydali na návštěvu galerie Zwinger. Dále jsme se prošli po historickém centru města, kde jsme spatřili například kostel Frauenkirche, náměstí Altmarkt a Semperovu operu. Na závěr společného programu jsme zavítali do Státních uměleckých sbírek v Drážďanech. Následný několikahodinový rozchod jsme využili k návštěvě vánočních trhů a ochutnání místních specialit. Velmi nám zachutnala národní specialita bratwurst.

Ladislav Roušar

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.