Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Mocná show hudebkářů z druháku

Pondělí 16. prosince 2013 dalo zadostiučinění Múzám, když skupina, mající estetickou výchovu hudební (šestých ročníků studia osmiletého a paralelních druhých ročníků studia čtyřletého), uspořádala předvánoční koncert pro své spolužáky ze skupin výtvarných. Veliteli hudebnických šiků byli Mgr. Zuzana Kmoníčková a neúnavný režisér Jan Jurica, zatímco přihlížející výtvarníky organizovaly Mgr. Olga Vacková a Mgr. Ivana Axmannová.

Koncert se nesl ve znamení autorů věhlasných i méně věhlasných, hudby stylu vysokého i nižšího a závěrečného zpěvu známé písně Rolničky v nekonvenční úpravě Adama Davida a s některými slokami zpívanými v esperantu. Coby konferenciér akcí provázel Santa Claus, ačkoli jistí odvážlivci tvrdí, že nešlo o nikoho jiného než o Rudolfa Lánského.

Akce (lze-li soudit z bezprostředních reakcí) sklidila úspěch a lze jen doufat, že se  skupiny výtvarné budou umělecky revanšovat.

Jiří Etrych

související: Kabinet estetická výchova

Glitante sur la neĝ’,malantaŭ sol ĉeval’ Rapide iras ni sur kampo kaj en val’. Sur la ĉevala vost’ gajigas tintilar’; Glitrajdo kaj kantado estas Ĝojo sen kompar’! (esperanto – píseň Rolničky)

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.