Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Studenti naší školy na exkurzi v Petrofu

Vybraní studenti třídy 1. F a 1. H mohli v rámci výuky hudební výchovy dne 19. 2. 2014 navštívit továrnu Petrof v Hradci Králové, která je tradičním a v současné době největším výrobcem klavírů a pianin v Evropě.

Založil ji Antonín Petrof v roce 1864 v Hradci Králové a během krátké doby se mu s pomocí rodiny podařilo z malé dílny vybudovat prosperující továrnu vyvážející klavíry a pianina do celého světa. Během 150 let existence firmy se Petrof stal jedním z předních světových výrobců a dodavatelů těchto hudebních nástrojů.

Továrnou studenty provedl zkušený a dlouholetý pracovník firmy, jenž všechny podrobně zasvětil do procesu výroby od počátku – opracování dřeva – až do finálního kompletování hudebních nástrojů. Poté se studentů ujala spolumajitelka firmy paní Ivana Petrofová, která byla spolehlivou průvodkyní muzeem Petrofu. Zde bylo možné zhlédnout a také vyzkoušet vybrané historické i nejnovější kusy z produkce firmy. Zároveň všichni se zaujetím vyslechli informace o historii i současnosti Petrofu.

Ivana Hrdinková

Studenti v Petrofu www.gypce.czCOOKIE2

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.