Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Třída 3. F po stopách Franze Kafky

autor: Ivana Hrdinková Studenti třídy 3. F měli v pátek 28. února 2014 možnost zúčastnit se v Praze kulturně vzdělávacího pořadu Po stopách Franze Kafky, který organizuje Společnost Franze Kafky.

V prostorách knihovny Franze Kafky, kterou vlastní Společnost, průvodce studentům krátce připomněl život a dílo pražského rodáka a jednoho z nejvýznamnějších spisovatelů 20. století.

Po prohlídce samotné knihovny (dobový fond s tisícem svazků) jsme se společně vydali na procházkový okruh po Starém Městě po trase Maiselova ulice, náměstí Franze Kafky, Malé náměstí, Staroměstské náměstí, Železná ulice, Ovocný trh, Celetná ulice, Staroměstské náměstí (východní a severní část), Dlouhá ulice, pomník Franze Kafky (před Židovským muzeem).

V průběhu cesty nám průvodce u každého zastavení zasvěceně vyprávěl, jak místo souvisí s životními osudy autora a jeho dílem. Dozvěděli jsme se i mnoho dalších informací o historii Josefova, o židovských zvycích i o dalších autorech pražské německé literatury.

Prohlídka skončila opět v knihkupectví Franze Kafky, kde jsme položili průvodci ještě několik zvídavých dotazů týkajících se fungování Společnosti Franze Kafky.

Závěrem průvodce studentům nabídl možnost účasti v 20. ročníku studentské literární soutěže Cena Maxe Broda o nejlepší esej s tématy: 1. Proč má tato literární cena jméno Maxe Broda? 2. Jsou sociální sítě přínosem pro život lidí? 3. Mé místo ve světě. Kde bych chtěl/a žít?

Soutěž je určena studentům středních škol a všem zájemcům do 20 let. Účastníci zašlou, či přinesou svůj text v pěti kopiích do 17. dubna (včetně) 2014 na adresu: Společnost Franze Kafky, Široká 14, 110 00 Praha 1, nebo na zašlou na e-mail: uherkova@franzkafka-soc.cz. Vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční do konce školního roku 2013/2014.

Ivana Hrdinková

 

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.