Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Deník z Francie – den 1. a 2.: CESTA

Začátek výměnného pobytu ve Francii odstartoval balením věcí. Někteří začali v sobotu, jiní až v neděli. Poté jsme se odebrali se svými zavazadly ke škole. Tam byl sraz kolem šesté hodiny. Kupodivu jsme dorazili všichni včas a nikoho jsme tam nezapomněli. Po kontrole pasů a pojištění jsme v sedm jsme usedli do autobusu a srdceryvně se rozloučili s rodiči. Batohy jsme posadili pod sedačky, světla zhasla a celý autobus se ponořil do šumu hlasů, které si sdělovaly dojmy, obavy a očekávání.

Pokus utišit nás filmem nevyšel. Ani čísílka ukazující na půlnoc nás nedonutila se ustálit do spacího režimu. Postupem času jsme všichni usínali a zase se probouzeli. Když se začalo rozednívat uvítala nás domovina našich francouzských přátel. Svítilo sluníčko a autobus se kodrcal směrem Challans dál a dál. Pár kilometrů před cílem jsme dostali příkaz se zkulturnit. Každý konal dle svých možností.

Poté jsme dorazili do Challans. Uvítaly nás kapky deště. Po menších komplikacích jsme se dostali na místo určení. Tam jsme se setkali s našimi korespondenty, učiteli a s panem ředitelem. Po pár projevech jsme dostali občerstvení – džus nebo colu a pečivo (tradiční brioche). Poté se ujali vedení naši francouzští přátelé a provedli nás po škole. Viděli jsme knihovnu, třídy, hřiště, počítačové učebny, tělocvičny… Mají nádhernou školu.

Když jsme byli opět všichni v sále, postupně si nás rozebrali Francouzi. Po kratších či delších cestách začalo naše dobrodružství – tedy poznávání jiného bydlení, zvyků a chování. Byli jsme ubytováni v pokojích a dostali večeři. Nezbývalo nám nic jiného, než ulehnout a očekávat další zážitky.

zpracováno na základě deníku Kristýny Čermákové, Adély Macháčkové a Silvie Mechové

 

související:

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.