Maturitní zkoušky více
MENU více

Pěvecký sbor Gymnázia Dašická na festivalu

Publikováno: 11. 5. 2014

Pěvecký sbor našeho gymnázia v sobotu 10. května 2014  vzorně reprezentoval naši školu na 3. ročníku Festivalu dětského sborového zpěvu v Cholticích.

Po loňské účasti už sboristé věděli, že nás čeká příjemné a milé přivítání organizátorů a skvělá akustika choltického zámku, především kaple sv. Romedia. Právě ta dokonale podtrhla náš pěvecký výkon při prvním koncertu, na kterém zpěváci vystřihli několik skladeb v tříhlasé, čtyřhlasé i šestihlasé úpravě.

Druhá část koncertu se díky slunečnému počasí přesunula na nádvoří zámku, kde se sbor naší školy s posluchači rozloučil příznačným Oh Happy Day a sklidit zasloužené ovace.

V prvním hlase excelovala Zuzka Blehová 🙂 (3.F), Anička Davidová 🙂 (3.F), Nikola Pozdníková (3. A), Lenka Svašková  🙂 (5.A) a Nelinka Habětínková (1.B), druhý hlas  skvěle  zvládla Anežka Sychrová (3.H), Katka Smítalová (3.F), Pavla Kropáčková 🙂 (5.A), Jana Paulysková (5.A),  Zuzka Zajíčková (1.B) a Denisa Filipová (1.B), s třetím hlasem si bezkonkurenčně poradily Petra Jirásková (6.A), Dora Zástěrová (6.A) a Zuzka Jirásková (1.A), čtvrtý hlas suverénně zazpíval Lukáš Nejezchleb (2.B), Dan Barek (3.A) a František Valenta (1.F).  Za klavírní doprovod a následné sólo děkujeme Markétě Novákové 🙂 (2.H).

Všem zpěvákům upřímně děkuji za jejich výkony a vzornou reprezentaci naší školy.

Ivana Hrdinková

 Pěvecký sbor Gymnázia Dašická na festivalu v Cholticích  Pěvecký sbor Gymnázia Dašická na festivalu v CholticíchPěvecký sbor Gymnázia Dašická na festivalu v Cholticích

související:

 

Kategorie:

Ze života školy
více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.