Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Za moderním uměním do Veletržního paláce

V úterý 27. května 2014 se studenti šestých ročníků osmiletého gymnázia zúčastnili exkurze do Veletržního paláce – jednoho ze základen pražské Národní galerie.

Nepříjemně brzký sraz účastníkům jistě vynahradil časový prostor k nasnídání se po příjezdu na holešovické nádraží. Po něm se – již syti – studenti i se svým pedagogickým dozorem vydali vstříc estetickému poznání. Ve Veletržním paláci na ně čekal nachystaný animační program, avšak ten se mezi třídami A a B nepatrně lišil.

Skupina z 6. A v čele s Mgr. Vackovou se odebrala do třetího patra, kde se nachází stálá expozice francouzského výtvarného umění 19. a 20. století. Studenti se zde pohybovali po pomyslné časové ose od děl impresionistických až po obrazy Picassovy, tedy díla kubistická. Jednotlivé umělecké směry pomáhal charakterizovat mladý sympatický průvodce (jehož jméno se ztratilo v propadlišti dějin úterního dopoledne), který sice v mnohých poznámkách studentů neodhalil typický gymnaziální humor, ale zato se na něj hezky koukalo.

Třídu 6. B pod vedením Mgr. Kmoníčkové a Mgr. Axmannové provedla programem „Obraz a hudba na počátku 20. století“ sympatická mladá lektorka Anna.

V závěru dopoledne měli účastníci exkurze možnost poohlédnout se po ostatních patrech Veletržního paláce, a obdivovat tak expozici české moderny, popř. si zážitky ještě umocnit cestou proskleným výtahem pod samotnou střechu budovy.

Návrat do Pardubic poté byl kvůli „nepředvídatelné události na trati“ trochu dobrodružný, ale nakonec všichni ve vlaku našli i místo k sezení.

Jana Sekerová, 6. A

POZN.: Ve středu 28. 5. 2014 za estetickými zážitky vyjela do NG třída 2. H. Doprovod zajišťovala Mgr. Axmannová a Mgr. Šimková.

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.