Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Robotický den a skvělý úspěch

V sobotu 21.6. proběhl v Praze již 11. ročník mezinárodní soutěže robotů s názvem Robotický den. Soutěžilo 152 robotů, 235 účastníků z 5 zemí v 7 různých soutěžích. Skutečně pestrý program a náročná pravidla připravila MFF UK a sdružení Robonika.

Naši školu reprezentovaly velmi úspěšně 4 týmy:

  • Kamil Mudruňka a Jakub Dlouhý v soutěži Art, Robots & Entertainment
  • Ondřej Dostál a Jiří Landsmann – Line Follower
  • Václav Ruml a Martin Schejbal – Ketchup House
  • Martin Jaroš, Matěj Tobiáš a Jan Jurica – Ketchup House.

Nejlépe si vedl tým vedený zkušeným programátorem Martinem Jarošem, který v prestižní soutěži Ketchup House vybojoval nejprve postup mezi 4 nejlepší, poté vyřadil polský tým a až ve finále nestačil na robota ze Slovenska. Konečné druhé místo je super výsledek!!

Také v soutěži Line Follower jsme získali stříbrný pohár: Ondra s Jirkou vsadili na jistotu a trpělivou jízdou postupně „prokličkovali“ až do finále. Spolehlivost robota byla u obou týmů nezbytným předpokladem, také se vyplatila náročná příprava před soutěží.

Kamil prezentoval robota, který tisknul jako souřadnicový zapisovač originální obrazce nakreslené divákem online na počítači. Sklidil patřičnou pozornost zejména u mladších návštěvníků soutěže.

Poslední robot, který připravovali Vašek s Martinem, v sobotu odmítl spolupracovat a po několika technických problémech se soutěže nezúčastnil. Příště to bude určitě v pohodě…

Všem účastníkům soutěže patří pochvala za skvělou práci a reprezentaci naší školy!

A podívejte se na záznam ČT24 – nastavte si čas 140:51.

Pavel Kycl

 

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.