Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Mezi hvězdami

Ve středu 10. září 2014  si z mezinárodní astronomické konference zvané Mezi hvězdami, pořádané v Litomyšli u příležitosti 100. výročí narození významného českého astronoma Zdeňka Kopala, na naši školu „odskočili“ na přednášku moskevští astronomové Natálie Katyševová a Sergej Šugarov, CSc. z Moskevského astronomického institutu při Moskevské státní univerzitě (dlouhodobě pracuje v Astronomickém institutu SAV v Tatranské Lomnici).

Žáci tříd 4.A, 4.B a 2.H měli možnost vidět na fotografiích některé známé evropské observatoře a teleskopy různých velikostí. Nejzajímavější zřejmě byly snímky planet a galaxií.

Pro některé studenty to byla zároveň možnost ověřit si své porozumění ruštině – jazyku, který se učí. Pro ostatní byla přednáška překládána do češtiny.

Oba astronomové v minulosti naši školu již navštívili, se S.Šugarovem se studenti 4.B a 2.H seznámili již v loňském školním roce na hodinách ruštiny.

Dana Hošková

související:

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.