Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Premiéra francouzského dokumentu o divadle na našem gymnáziu

Premiéra francouzského dokumentu o divadle na Dašáku

Již v pátek 12. 9. 2014 se v 16 hodin můžete vypravit do historického sálu Spolkového domu na Pernštýnském náměstí v Pardubicích, kde bude uvedena premiéra dokumentu o spolupráci naší školy a francouzského divadelního režiséra Erica Cénata, která trvá již několik let a vyústila prozatím v několik studentských divadelních představení ve francouzském jazyce, oceněných na mezinárodních přehlídkách.

V dokumentu vzpomínají studentky i vyučující naší školy.

Název: “Sedm let spolupráce”
Film od Éric Cénat a Charlie Rojo
Produkce: Théatre de l’Imprévu / Region Centre
Délka: 30 minut

Obsah:

„Na podzim roku 2007 jsem se v rámci spolupráce dvou evropských regionů – francouzského regionu Centre,odkud pochází moje divadelní společnost Théatre de l’Imprévu a pardubického kraje, poprvé dostal do České republiky.

Mým cílem bylo zrealizovat vystoupení s pardubickými středoškoláky… Neznal jsem ani zemi, ani řeč, ani českou kulturu… Byl jsem v naprostém neznámu: bylo třeba všechno si představit, vymyslet, sestrojit… A to se nám také podařilo!

O sedm let později jsem se společně s režisérem Charlie Rojo, vydal za těmi, kteří stojí na počátku tohoto krásného příběhu…“

Eric Cénat
—-
Vstup volný!

Přemysl Machatý

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.