Harmonogram školního roku více
MENU více

Premiéra francouzského dokumentu o divadle na našem gymnáziu

Publikováno: 11. 9. 2014

Premiéra francouzského dokumentu o divadle na Dašáku

Již v pátek 12. 9. 2014 se v 16 hodin můžete vypravit do historického sálu Spolkového domu na Pernštýnském náměstí v Pardubicích, kde bude uvedena premiéra dokumentu o spolupráci naší školy a francouzského divadelního režiséra Erica Cénata, která trvá již několik let a vyústila prozatím v několik studentských divadelních představení ve francouzském jazyce, oceněných na mezinárodních přehlídkách.

V dokumentu vzpomínají studentky i vyučující naší školy.

Název: “Sedm let spolupráce”
Film od Éric Cénat a Charlie Rojo
Produkce: Théatre de l’Imprévu / Region Centre
Délka: 30 minut

Obsah:

„Na podzim roku 2007 jsem se v rámci spolupráce dvou evropských regionů – francouzského regionu Centre,odkud pochází moje divadelní společnost Théatre de l’Imprévu a pardubického kraje, poprvé dostal do České republiky.

Mým cílem bylo zrealizovat vystoupení s pardubickými středoškoláky… Neznal jsem ani zemi, ani řeč, ani českou kulturu… Byl jsem v naprostém neznámu: bylo třeba všechno si představit, vymyslet, sestrojit… A to se nám také podařilo!

O sedm let později jsem se společně s režisérem Charlie Rojo, vydal za těmi, kteří stojí na počátku tohoto krásného příběhu…“

Eric Cénat
—-
Vstup volný!

Přemysl Machatý

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.