Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Edukativní program České filharmonie

2014_10_01_Vivaldi_Praha_Kmonickova_Tak jako v předchozích letech i letos se studenti estetické hudební výchovy mají možnost zúčastnit některého z koncertů abonentního cyklu pro mládež „Čtyři kroky do nového světa“. Smyslem těchto koncertů připravovaných bývalým studentem našeho gymnázia muzikologem Petrem Kadlecem je oslovit nové posluchače, otevřít jim úžasný svět hudby a hlavně vést k porozumění hudební řeči.

Česká filharmonie tak navazuje na prvorepublikovou tradici koncertů pro mladé posluchače.

Letošní abonmá je věnováno zajímavostem a záhadám velkých děl slavných skladatelů. V první části koncertu studenti vyslechnou úryvky skladby se zasvěceným rozborem a následně celé dílo v podání České studentské filharmonie, kterou tvoří nejen studenti vysokých a středních hudebních škol, ale i členové dospělého orchestru České filharmonie.

Součástí edukativního programu jsou i doplňující videoukázky a programová brožura s vouchrem ke stažení hudby pro každého mladého posluchače.

Celý projekt má vysokou uměleckou a didaktickou úroveň i díky významné osobnosti dirigentu a skladateli Marku Ivanovičovi, který byl do loňské sezóny šéfdirigentem Pardubické komorní filharmonie a jehož edukativní programy pro rodiče s dětmi patří v Pardubicích k nejoblíbenějším.

Zuzana Kmoníčková

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.