Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Republikové finále soutěží v lehké atletice

Ve dnech 6. – 7.10. 2014 se uskutečnilo republikové finále 33. ročníku středoškolské soutěže v lehké atletice Corny v Břeclavi. Do posledního kola se probojovali vítězové krajských kol, 2 týmy na divokou kartu a domácí tým z Břeclavi.

V pondělí v dopoledních hodinách jsme se vydali na dvouhodinovou cestu vlakem společně s kluky z Chrudimi, kteří také postoupili do finále. Přibližně kolem oběda už jsme byli v Břeclavi. Prohlédli jsme si stadion a ubytovali jsme se v pěkném hotelu, kde jsme přespali do druhého dne a finále mohlo začít.

Oproti pondělí byla v úterý zima, ale to nás neodradilo bojovat. Jako na předchozích kolech se začínalo sprintem 60 metrů, kde nás zastupovala Kateřina Janatová a Barbora Ženková. Následovala výška, kde dívky – Natálie Franclová a Tatána Borovcová, skákaly na hranici svých osobních výkonů. Dalším sprintem bylo 200 metrů. Zde opět běžela Barbora Ženková a druhou běžkyní byla Kateřina Jozífová. Na nejdelší trati pro dívky – 800 metrů, nás reprezentovaly Veronika Kupková a Michaela Štěrbová. Poté už zbýval pouze vrh koulí a skok daleký. Do dálky skákala Kateřina Janatová a Lucie Stoklasová, která i s Terezou Krejnusovou vrhala koulí. Děvčata bojovala do posledních chvil závodu a to byla tzv. švédská štafeta, kde každý závodník běží jinak dlouhý úsek: 100 – 200 – 300 – 400 metrů.

A byl tu konec, vše odběháno, odskákáno a odvrháno. Už nám zbývalo jediné. Počkat na vyhlášení a ulovit podpis a fotografii od dlouholeté patronky závodu Corny Barbory Špotákové. Oboje se nám povedlo. Na vyhlášení jsme se přesunuli do městského kina, kde jsme shlédli sestřihy z minulých ročníků a letošních krajských kol. Poté už přišlo na řadu opravdové vyhlášení. Konkurence byla obrovská a se získaným počtem bodů 7 527 jsme se umístily na 12. místě. Úspěch to určitě je, když jsme ani původně nedoufaly v postup do finále. Na prvním místě skončilo Gymnázium Brno, Hády s počtem bodů 9 288.

Vzkaz od paní profesorky Pačovské:

Všem děvčatům děkuji za účast jak v celostátním tak i v krajském a okresním kole. Snaha byla obrovská a i přes zranění a bolesti jste se nevzdaly a bojovaly dál. Patří Vám obrovské díky a do příštího roku hodně sil a zdraví, ať se opět dostaneme do finále a třeba i vybojujeme lepší místo.

Tereza Krejnusová, 4.H

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.