Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Francouzský den v Praze

vlajka FrancieČást francouzsky mluvících maturantů (Konverzace ve francouzském jazyce) se v pátek 12. prosince 2014 vydala do hlavního města, aby zde strávila “Francouzský den”.  Vše začalo již ve vlaku, kde nás pan profesor zásoboval aktivitami, což se velmi líbilo jedné ze spolucestujících a ptala se, jestli pan profesor je rodilý mluvčí.

Po příjezdu do Prahy jsme zamířili na obhlídku francouzských obchůdků v centru. Následně jsme se přemístili do Francouzského institutu, kde jsme si nejprve v kavárně pochutnali na kávách či horkých čokoládách (a konverzovali francouzsky) a poté jsme zamířili do knihkupectví, kde si někteří z nás udělali radost a nakoupili pár francouzských knížek. Dalším bodem programu byl film Pauline detektivem (samozřejmě ve francouzštině) v Kině 35. Po skončení filmu jsme se metrem přemístili do Holešovic a to konkrétně do Veletržního paláce, kde jsme shlédli sbírku francouzského umění z 19. a 20. století.

Po skončení prohlídky jsme se opět vydali do centra, kde jsme si někteří prošli trhy, jiní skončili v Palladiu. Celý den jsme si moc užili a naše přání do budoucna je jasné – víc takových dnů!

Kristýna Vlasáková, 4.H

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.