Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Nabitý předvánoční program pěveckého sboru

Pěvecký sbor Gymnázia Dašická, Pardubice pod vedením Mgr. Ivany Hrdinkové se již třetím rokem nejen v předvánočním období účastní různých koncertů. Ani letos tomu nebylo jinak.

Ve středu 10. prosince 2014 se v dopoledních hodinách konalo malé vánoční vystoupení v Denním stacionáři Slunečnice na Dukle. Zde se nepředstavil pouze pěvecký sbor, ale vystoupení bylo proloženo recitací Petry Kmoníčkové a Andrey Saisové (obě 5.A). Publikum bylo vděčné a každou skladbu odměnilo patřičným potleskem. I když některé posluchače během koncertu přemohla únava, nakonec všichni odcházeli s úsměvem na tváři.

Ve čtvrtek byla na programu další akce sboru. V odpoledních hodinách se zpěváci představili při příležitosti Českého večera v Domě hudby. Reportoár vánočních skladeb byl vyměněn za písně české.

V pátek 12. prosince 2014 se konal asi nejdůležitější koncert uplynulého týdne. Od 15 hodin sbor vystoupil na Pernštýnském náměstí. Na programu byly opět vánoční skladby. Počasí se vyvedlo a teplota se pohybovala hodně nad nulou, takže jsme se nemuseli bát žádných omrzlin. Na vystoupení se přišlo podívat poměrně mnoho lidí. Zastoupeni byli hojně i vyučující z našeho gymnázia. Pěvecké výkony byly perfektní. Škoda jen, že si pan zvukař občas nevěděl rady, a tak ozvučení nebylo stoprocentní. Sbor sklidil velký potlesk a divákům se vystoupení líbilo.

Pokud jste neměli čas a toto vystoupení propásli, máte ještě jednu, poslední možnost poslechnout si různé vánočně laděné písně v podání našeho sboru, a to ve středu 17. prosince od 17 hodin v kostele Panny Marie Sedmibolestné, jinak známém jako Kostelíček.

Michaela Kocková, 6. A

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.