Harmonogram školního roku více
MENU více

„Matematické hrátky, hlavolamy, fraktály“ na naší škole

Publikováno: 8. 3. 2015

Ve dnech 17. 12. 2014 a 26. 2. 2015 proběhly na naší škole pro žáky nižšího gymnázia i pro jednu třídu gymnázia vyššího hodiny Mgr. Davida Brebery z Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice s názvem „Matematické hrátky, hlavolamy, fraktály“.

matematika_

Mgr. Brebera ukázal žákům i jiný pohled na matematiku, než jaký znají ze školních lavic. Vyzkoušeli si různé logické hádanky, hlavolamy a namalovali si fraktály, což jsou, zjednodušeně řečeno, geometrické útvary, které mají na první pohled velmi složitý tvar, ale vznikají opakovaným použitím jednoduchých charakteristických motivů. Na závěr dostali PEXESO s různými fraktály, Fibonacciho spirálou a dalšími matematickými zajímavostmi. Všichni se výborně bavili a jistě do budoucna uvítají další takto příjemně strávenou hodinu.

Jana Herudková, Renata Čermáková

IMG_0036-001 IMG_0040-001 IMG_0042 IMG_0035-001 Fraktaly_3Fraktaly_2Fraktaly_1Fraktaly_4

Kategorie:

Ze života školy
více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.