Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

„Matematické hrátky, hlavolamy, fraktály” na naší škole

Ve dnech 17. 12. 2014 a 26. 2. 2015 proběhly na naší škole pro žáky nižšího gymnázia i pro jednu třídu gymnázia vyššího hodiny Mgr. Davida Brebery z Fakulty ekonomicko-správní Univerzity Pardubice s názvem „Matematické hrátky, hlavolamy, fraktály”.

matematika_

Mgr. Brebera ukázal žákům i jiný pohled na matematiku, než jaký znají ze školních lavic. Vyzkoušeli si různé logické hádanky, hlavolamy a namalovali si fraktály, což jsou, zjednodušeně řečeno, geometrické útvary, které mají na první pohled velmi složitý tvar, ale vznikají opakovaným použitím jednoduchých charakteristických motivů. Na závěr dostali PEXESO s různými fraktály, Fibonacciho spirálou a dalšími matematickými zajímavostmi. Všichni se výborně bavili a jistě do budoucna uvítají další takto příjemně strávenou hodinu.

Jana Herudková, Renata Čermáková

IMG_0036-001 IMG_0040-001 IMG_0042 IMG_0035-001 Fraktaly_3Fraktaly_2Fraktaly_1Fraktaly_4

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.