Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Speakers’ Bureau v Americkém centru

Studenti jednoletého semináře Konverzace v anglickém jazyce v úterý 10. 3. 2015 navštívili Americké centrum v Praze (program Speakers’ Bureau) a měli možnost setkat se s americkým diplomatem pro politické a ekonomické záležitosti pracujícím na Velvyslanectví Spojených států v Praze. Americký diplomat nejprve představil svoji práci a poté i činnost a členění Velvyslanectví Spojených států.

Studenti měli možnost klást otázky, které se týkaly např. života v USA, rozdílů ve vzdělávacích systémech USA a ČR a poté se vyvinula delší debata o tom, jak se změnil svět a hlavně USA po teroristických útocích z 11. září 2001 a otázky vlivu a politiky USA v Evropě a mimo ni.

Poté studenti mohli vyslechnout informace od zástupce Fulbrightovy komise o možnostech studia a získání stipendia v USA a jak vůbec studium na střední a vysoké škole v USA funguje. Doufejme, že získané informace budou pro studenty inspirací a jednou se třeba vydají do USA studovat.

Kateřina Ulbrichová

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.