Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Lyžařský kurz Nassfeld – zprávy ze sjezdovky

aktualizace 17. 3. 2015: Finální sestřih video a fotoreportáže z letošního lyžařského kurzu od Romana Švédy z 1.F

http://youtu.be/A1Hy99W1JXk +  http://youtu.be/mUr5nBq6Z6g

aktualizováno 9. 3. 2015: studentská videoreportáž z lyžařského kurzu

zdroj: http://www.youtube.com/playlist?list=PLLKRrOagHJxGNXYsaEYRJKwaTsMMWUblx

aktualizováno 11. 3. 2015: kompletní obsáhlá fotogalerie (aneb Co se nepodařilo z Alp protlačit po jejich netu)

autoři fotografií: Roman Švéda, Natálie Habichová, Jindřich Horák…

den 5. – ještě jeden krásný den

Pátek – poslední den lyžování. Asi není nutné znovu popisovat krásné, slunečné, bezoblačné počasí, které nám vydrželo i v pátek. Rozloučili jsme se poctivě s každou sjezdovkou střediska, ochutnali jsme místní Germknödel, Gulaschsuppe i Wurst, zabalili svá zavazadla a v podvečer vyrazili k domovu.

Cesta autobusem trvala sice 9 hodin, ale nálada byla dobrá, někteří vytrvalci dokonce nezamhouřili oko a vydrželi vzhůru až do Čech. Prostě “držáci”.

Jsme v pořádku doma, máme spoustu zážitků a užili jsme si fajn týden. Děkuji všem účastníkům kurzu, žákům i učitelům a také panu doktoru Kubrychtovi za bezva kurz a doufám, že se všem líbil alespoň tak, jako mně. Zuzana Burianová

den 4. – máme jasno

Čtvrteční den byl opět téměř bez mraků, ale teplota výrazně nižší než v předchozích dnech. Lyžování bylo opět skvělé, jen nás občas brzdil silný protivítr. Vyzkoušeli jsme snowpark, změřili rychlost své jízdy a zkontrolovali technickou úroveň našeho slalomu na videu. Máme jasno – Nassfeld je skvělý.

Večer jsme hráli stolní tenis, fotbal, activity a dalšími způsoby stmelovali kolektiv. Zítra ještě jednou na sjezdovku a pak už směr Čechy.

 

den 3. – dopolední lyžování pod modrým bezmračným nebem

Třetí den – středa 4. 3. 2015. Počasí bylo již od rána krásné a slunečné, ale předpověď slibovala odpolední mráčky. Vyjeli jsme proto na svah co nejdříve, abychom si užili lyžování pod modrým, bezmračným nebem. Sjezdovky byly krásně upravené a dalších lyžařů jen málo. Sjeli jsme vše, co se dalo za dopoledne stihnout a po 12. hodině jsme se všichni sešli na oběd v místě zvaném Tröpolach, kde na nás již čekaly obložené housky, sušenky, čaj, šťáva a hlavně společné sdělování zážitků.

Po obědě ještě většina družstev lyžovala, ale přesně podle předpovědi se nebe postupně zatahovalo šedými mraky a slunce ubývalo.

Protože třetí den bývá kritický a unavené nožky mohou způsobit nehodu, rozhodli se instruktoři ukončit výcvik o něco dříve, aby měli všichni dost času na odpočinek. “Kritický den” jsme tak přežili bez újmy a můžeme se těšit na zítřek.

 

den 2. – dole mlha, nahoře slunce

Úterní ráno nás probudilo zataženou oblohou a mlhou. Nedali jsme se však zastrašit a pohledem na webkamery jsme zjistili, že nahoře je slunečno! Plni naděje jsme se tedy vydali na sjezdovku. Webkamery nelhaly. Modrá obloha, slunce a teplota kolem – 5 stupňů. Ideální den na lyžování. Postupně mlha ustoupila i v údolí a tak jsme měli poprvé možnost vidět celý rozsáhlý areál sjezdovek a většinu z nich si i vyzkoušet na vlastní lyže / snowboard. Byl to krásný den – odměna za včerejší nepříznivé počasí. Snad se i zítra počasí vydaří.

den 1. – počasí nám nepřeje

V pondělí jsme krátce před 9. hodinou ranní vyrazili k dolní stanici lanovky. Fronta nebyla žádná, až jsme se divili, a tak jsme ihned nastoupili do Millenium Expresu a vyjeli vzhůru. Od druhé stanice lanovky bylo jasné, proč je na sjezdovce málo lidí. Všude byla hustá bílá mlha, foukal vítr a občas zasněžilo. Učitelé měli v úmyslu rozdělit žáky do družstev podle jejich dovedností předvedených na svahu, to však nebylo možné, neboť žáky bylo vidět maximálně na 2 metry. Přesto se ani žáci ani učitelé nevzdali a s plným nasazením pokračovali ve výcviku až do oběda. Po krátkém odpočinku se všechna družstva vydala opět na svah. Kolem 15. hodiny odpolední se mlha mírně rozplynula a lyžování bylo hned mnohem veselejší. Pochvalu zaslouží všichni, kdo vydrželi nepříznivé podmínky a lyžovali až do konce. Doufáme, že zítřejší počasí k nám bude milejší.

den 0. – cesta do Alp

V neděli 1. 3. 2015 vyrazilo 60 žáků a 5 vyučujících vstříc zasněženým sjezdovkám do rakouského Nassfeldu. Cesta byla náročná, ale bez komplikací a kolem 18. hodiny večer všichni v pořádku dorazili do hotelu. Ubytování proběhlo rychle a první večeře (polévka, guláš s těstovinami, zeleninový salát a perník) potěšila všechny dobrou chutí i množstvím. Večerní program byl nabitý: lyžařské desatero jsme probrali důkladně a stejně podrobně i program dne. Ve 22 hodin již žáci odpočívali ve svých postýlkách.

 

Z Nassfeldu Zuzana Burianová

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.