Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Kdo se bojí České filharmonie?

Žáci ze tříd 1. F a 1. H se 8. dubna 2015 se zúčastnili pod vedením Mgr. Vackové, Mgr. Kmoníčkové a Mgr. Dvořákové exkurze do Prahy. Hlavním cílem byla návštěva Rudolfina, konkrétně úspěšný edukační program ČF pro středoškoláky uváděný Janem Budařem pod režisérským dohledem Alice Nellis.

foto: Olina Vacková

V Praze nás nejdříve přivítalo právě se probouzející Václavské náměstí. Po krátkém rozchodu již naše kroky směřovaly k nádherné budově na břehu Vltavy, k Rudolfinu. Nesmělo chybět společné fotografování a poté nás již pohltila atmosféra Dvořákovy síně s připraveným koncertem České filharmonie.

Na programu byly skladby moderní klasické hudby. Tak tedy moderní, nebo klasické? Správně je opravdu obojí. Jedná se totiž o klasickou hudbu složenou od 20. století až do současnosti. Nejnovější skladbou, která se ten den hrála, byla skladba s názvem Chaotická. Zajímal by vás její autor? Autorem skladby jsme právě my, kteří jsme se zúčastnili této hudební dílny. Samozřejmě, že nám na pomoc přišel profesionál. Byl jím jeden ze současných žijících skladatelů moderní klasické hudby.

Všichni jsme si také měli možnost zahrát jeho skladbu pro symfonický orchestr, 200 mobilů a jednoho mobilního sólistu, Eduarda Bayera, který tentokrát opravdu housle vyměnil za mobilní telefon.

Následnou prohlídku Rudolfina, při které jsme prošli místnosti využívané právě filharmonií (ale třeba i sklep), jsme završili na střeše budovy, odkud byl nádherný výhled na celou Prahu.

Že Rudolfinum není jen hudba, ale opravdu multikulturní centrum umění, jsme se přesvědčili při prohlídce právě probíhající výstavy plastik ve zdejší galerii.

Bylo velmi příjemné být alespoň na jeden den obklopeni krásou Prahy, jejím hudebním i výtvarným uměním. A všem, kteří pro nás tento výlet připravili, patří obrovské poděkování.

Děkují a na další zajímavé akce studenti 1. H a 1. F.

Anna Pasovská

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.