Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Spotřebitelské právo – semináře vedené studenty VŠ

Naše škola se zapojila do projektu seminářů o spotřebitelském právu, které pořádá obecně prospěšná společnost dTest ve spolupráci s Právnickou fakultou Palackého univerzity a s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity v Brně.

Projekt seminářů má za cíl přinést studentům základní informace a znalosti ze spotřebitelského práva, aby mohli vstupovat do smluvních vztahů informováni o možných důsledcích a osvojili si základní principy, které využijí v soukromém i pracovním životě. Přednášejícími jsou studenti právnické fakulty, kteří se touto formou učí prezentovat právní témata laikům a rozvíjejí své právní i mimoprávní dovednosti.

Semináře proběhly ve 4.B, 2.H a 6.A v týdnu od 18. do 22. 5. 2015

Témata:

  • Internet a e-shopy
  • Nákup, záruka, reklamace
  • Co je smlouva a co z ní vyplývá?

A. Vlasáková

V pátek 22.5. nás ve škole navštívil student Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Připravil si pro nás zajímavou přednášku o e-shopech a pravidlech nakupování na internetu. Dostali jsme rady, jak si správně vybrat e-shop a také poučení o našich právech vůči prodejci. Dozvěděli jsme se, že vždy máme čtrnáct dní na tzv. odzkoušení výrobku a do té doby smíme od smlouvy odstoupit a zboží zaslat zpět. Ke konci zdařilé přednášky jsme dostali možnost zeptat se na cokoliv, co se týče práva, ať už v hodině nebo později v soukromí. Děkujeme za skvělou a užitečnou přednášku a doufáme v další návštěvu někoho takového.

Linda Šimečková, 4.B

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.