Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Studenti francouzštiny navštívili Korsiku

projekt_EU_logo_vyzva56

V rámci Výzvy 56 se dvacet žáků vyššího gymnázia vypravilo ve dnech 11. až 20. září 2015 na jazykově-poznávací pobyt na Korsice. Ubytováni byli v bungalovech u města Propriáno, odkud vyráželi do školy i za poznáním. Výuka probíhala v Institut Consulaire de Formation Euro-méditerranéen v Napoleonově rodišti, hlavním městě Ajaccio. Žáci byli rozděleni do dvou skupin (úroveň A2 a B1). Každá skupina pracovala pod vedením zkušené lektorky, a to zejména na ústním projevu a porozumění. Po seznámení se věnovali tématům jako orientace po městě, na nákupech (jídlo, oblečení,..), na trhu, cestování (na nádraží, v letadle), gastronomické speciality a další. V rámci konverzace opakovali různé gramatické a fonetické jevy.

Pokud neprobíhala výuka, poznávali žáci historii, kulturu a zvyky tohoto ostrovního regionu. Navštívili prehistorické naleziště Filitosa, typická korsická města Sartenes (ochutnávka korsických specialit), Corte (jediná univerzita na ostrově), Bastia (důležitý přístav) či Bonifacio (jedno z nejkrásnějších měst světa, o kterém psal již Homér). Během cesty byli seznamováni s klimatickými podmínkami, faunou a florou celého ostrova. A v neposlední řadě s jejími přírodními krásami (pláže, pohoří – zejména Bavella).
Celá akce byla naplněna zážitky a za realizaci velmi děkujeme cestovní kanceláři Poznání.
Jaké poznatky si z cesty odnesli jednotliví žáci, se již brzy dozvíte z jejich francouzského deníku.
P.Machatý, M.Holešínský
Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.