Maturitní zkoušky více
MENU více

Gymnázium Dašická přivítalo studenty z Francie

Publikováno: 22. 10. 2015

Ve dnech 29. 9. – 6. 10. 2015 proběhl na naší škole již 5. ročník anglicko-francouzské výměny se studenty z Collège st. Joseph v Challans.

Francouzští studenti byli ubytováni v českých rodinách dětí, se kterými si celý minulý školní rok dopisovali a netrpělivě čekali na osobní setkání. Týdenní program pro studenty byl bohatý a záměrem bylo především představit českou kulturu, kulturní památky a tradice naší země. Čeští studenti se stali vzornými průvodci svých francouzských protějšků a na jednotlivých výletech velmi zdatně procvičovali jak anglický, tak francouzský jazyk.

Společně jsme se podívali do nedaleké Kutné Hory nebo památníku Lidice, kde si studenti připomněli memento druhé světové války. Jeden den pak Francouzi se svými českými kamarády strávili v Pardubicích – jak na prohlídce dostihového závodiště, tak i zimního stadionu – za poutavého výkladu  průvodců.  Společně začali také pracovat na projektu, který bude mít premiéru v dubnu při naší návštěvě ve Francii.

České rodiny byly vzornými hostiteli a svůj úkol splnily na výbornou. Francouzští studenti tak díky nim měli doslova nabitý víkendový program a vraceli se plni dojmů. Webové stránky, na kterých mohou studenti ze Challans publikovat své příspěvky, se začaly plnit pozitivními ohlasy a studenti zde vyjádřili své velké nadšení a spokojenost ze své návštěvy v České republice. Pevně věříme, že v dubnu budou také naši studenti přijati se stejnou vřelostí ve Francii u svých hostitelských rodin. Všem zúčastněným patří náš velký dík.

L. Sedláková a P. Machatý

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.