Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Dějepisná soutěž k Roku Jana Pernera

perner_soutez_640V roce 2015 jsme si připomněli dvě významná výročí projektanta a stavitele železničních tratí Ing. Jana Pernera. Uplynulo 200 let od narození této významné osobnosti v oboru dopravy a zároveň i 170 let od jeho tragické smrti. Perner přivedl železnici do Pardubic, a byl tak u zrodu industriální éry našeho města.

Východočeské muzeum u příležitosti Roku Jana Pernera vyhlásilo dějepisnou soutěž pro studenty gymnázií a středních škol z Pardubického kraje zaměřenou na prokázání znalostí o této významné historické osobnosti v kontextu dějin 19. století.

Soutěž se konala v pátek 20. 11. 2015 v prostorách pardubického zámku. Naši školu reprezentovali studenti se zájmem o dějepis z 5.A, 2.H a 2.F. Náročným otázkám poroty složené z historiků Východočeského muzea a Ústavu historických věd Filozofické fakulty Univerzity Pardubice z našich zástupců nejlépe vyhověl Antonín Pospíšil ze třídy 2.F, který se umístil na 3. místě.

Všem účastníkům soutěže patří poděkování za zájem o historii našeho města.

Alena Vomlelová

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.