Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Matematická olympiáda den po dni

V pondělí 4. dubna 2016 přesně v 8 hodin začalo na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice 48 soutěžících řešit první tři úlohy ústředního kola Matematické olympiády.

foto: Milan Volejník

Ve stejné době se konalo zasedání Ústřední komise MO, kde byly projednány termíny budoucích kol MO, organizace dalších ústředních kol, mezinárodní olympiády, středoevropské olympiády. Po 4 hodinách soutěžící odevzdali svá řešení.

Odpoledne  účastnící ústředního kola MO prošli historii Pardubic pěšky s Františkem Valentou ze 3. F, s PhDr. Alenou Vomlelovou a Mgr. Filipem Petrem. Večer žáci a kantoři odpočívali na Malé scéně při sledování představení Bláznivé nůžky.


Den třetí – zase už úlohy

Dopoledne stále stejné, opět museli soutěžící řešit po dobu 4 hodin a 30 minut 3 úlohy. Ty jsou velmi náročné, látka přesahuje rozsah učiva střední školy. Nelze jen tak něco vyvodit, vždy je potřeba to i dokázat.

Také opravovatelé jsou v plné práci, od pondělního odpoledne do středečního rána musí ohodnotit práce žáků body 0 až 7. Z našeho kraje je mezi opravovateli i Radovan Švarc, loni ještě před maturitou reprezentoval v Matematické olympiádě Gymnázium Česká Třebová. A to velmi úspěšně, protože dvakrát postoupil přes celostátní kolo do mezinárodní MO. A letos již hodnotí své o rok mladší kamarády.

Odpoledne všichni zavítali do typicky pardubického prostředí, na dostihové závodiště. Snažilo se i počasí, díky němuž byl malý výlet do přírody s výkladem úspěšný. Večer již soutěžící žádný organizovaný program nečekal, mohli se družit a diskutovat nad řešením úloh.

Soňa Křišťanová

související:

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.