Maturitní zkoušky více
MENU více

Páté místo Petra Kučery v celostátním kole Zeměpisné olympiády

Publikováno: 26. 4. 2016

Ve dnech 18. a 19. 4. 2016 proběhlo na děkanátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze celostátní kolo Zeměpisné olympiády kategorie C (8. a 9. třída) a D (střední školy). Olympiády se zúčastnilo 51 studentů (24 – kategorie C, 27 – kategorie D). Postoupili vítězové krajských kol a dalších 10/13 nejúspěšnějších řešitelů krajských kol.

Naše škola měla jediného, ale jak se později ukázalo, velice úspěšného reprezentanta Petra Kučeru ze 4. A v kategorii C. Po dvoudenním klání vybojoval Petr nádherné 5. místo z 24 soutěžících. Moc mu gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.

Postřehy ze samotné soutěže:

Zeměpisná olympiáda není jen o geografických znalostech nebo o práci s mapou či atlasem. Účastníci také plní úkoly v terénu, kde ve skupinách zpracovávali různá zadání např. počítání průtoku potoka pomocí profesionálního přístroje, hledání vhodného místa pro stavbu hotelu, vyhledávání informací na naučné tabuli, měření sklonu sjezdovky pomocí teodolitu a hledání výhod a nevýhod zdejšího skiareálu.

Pondělí večer byl společný program, kde jeden ze čtyř loňských účastníků mezinárodní olympiády iGeo v Rusku Radek Pileček, promítl zajímavé fotografie a videa z této olympiády a podělil se o své zážitky. Byla to pěkná motivace pro soutěžící kategorie D, kde čtyři nejlepší mají možnost se zúčastnit Mezinárodní geografické olympiády iGeo v Číně.  Následně soutěžící po skupinách prezentovali své kraje na téma: ,,To nejlepší a nejhorší z našeho kraje“.

Jak bylo řečeno pořadateli olympiády, vítězové jsou všichni, kteří se zúčastnili tohoto dvoudenního klání, ze kterého si určitě odvezli i zajímavé zkušenosti a zážitky.

Jana Kučerová a Radka Vašíčová

více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.