Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
Zřizovatelem školy je
Pardubický kraj
facebook
facebook
instagram
facebook
facebook
facebook
vice
domu
menu
hledani
// Google Analytics vlozil MV // end of Google Analytics vlozil MV

Páté místo Petra Kučery v celostátním kole Zeměpisné olympiády

Ve dnech 18. a 19. 4. 2016 proběhlo na děkanátu Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze celostátní kolo Zeměpisné olympiády kategorie C (8. a 9. třída) a D (střední školy). Olympiády se zúčastnilo 51 studentů (24 – kategorie C, 27 – kategorie D). Postoupili vítězové krajských kol a dalších 10/13 nejúspěšnějších řešitelů krajských kol.

Naše škola měla jediného, ale jak se později ukázalo, velice úspěšného reprezentanta Petra Kučeru ze 4. A v kategorii C. Po dvoudenním klání vybojoval Petr nádherné 5. místo z 24 soutěžících. Moc mu gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.

Postřehy ze samotné soutěže:

Zeměpisná olympiáda není jen o geografických znalostech nebo o práci s mapou či atlasem. Účastníci také plní úkoly v terénu, kde ve skupinách zpracovávali různá zadání např. počítání průtoku potoka pomocí profesionálního přístroje, hledání vhodného místa pro stavbu hotelu, vyhledávání informací na naučné tabuli, měření sklonu sjezdovky pomocí teodolitu a hledání výhod a nevýhod zdejšího skiareálu.

Pondělí večer byl společný program, kde jeden ze čtyř loňských účastníků mezinárodní olympiády iGeo v Rusku Radek Pileček, promítl zajímavé fotografie a videa z této olympiády a podělil se o své zážitky. Byla to pěkná motivace pro soutěžící kategorie D, kde čtyři nejlepší mají možnost se zúčastnit Mezinárodní geografické olympiády iGeo v Číně.  Následně soutěžící po skupinách prezentovali své kraje na téma: ,,To nejlepší a nejhorší z našeho kraje“.

Jak bylo řečeno pořadateli olympiády, vítězové jsou všichni, kteří se zúčastnili tohoto dvoudenního klání, ze kterého si určitě odvezli i zajímavé zkušenosti a zážitky.

Jana Kučerová a Radka Vašíčová

Autorský obsah tohoto webu smíte Šířit — kopírovat, distribuovat a sdělovat dílo veřejnosti za těchto podmínek: Uveďte autora — Máte povinnost uvést údaje o autorovi a tomto díle způsobem, který stanovil autor nebo poskytovatel licence (ne však tak, aby vznikl dojem, že podporují vás nebo způsob, jakým dílo užíváte).Neužívejte dílo komerčně — Toto dílo nesmíte využít pro komerční účely. Nezasahujte do díla — Toto dílo nesmíte pozměňovat, doplňovat, využívat celé nebo částečně v jiných dílech. Vždy uveďte prosím odkaz na původní zdroj vaší citace.

Informace o zpracování osobních údajů
Prohlášení o přístupnosti
Informace o přístupnosti

web www.gypce.cz byl založen 25. 3. 2001
© 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

facelift blueTR (ver.69.0001) 2017
  • Josef Rak (webmaster)
  • Milan Volejník (editor)
Tento web je vytvářen pedagogy i studenty našeho gymnázia.

© Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083, 530 03 Pardubice, Česká republika.

Kontakt:
  • telefon: 466 650 715
  • e-mail: info@gypce.cz
  • web: www.gypce.cz

Správa webu: Přihlásit se
Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.