Maturitní zkoušky více
MENU více

Účastníci sportovního kurzu v mořských jeskyních

Publikováno: 19. 5. 2016

Středeční den (18. 5. 2016) pro většinu z nás začal výletem na lodi, nejúžasnějším výletem našeho kurzu. Ráno jsme se autobusem přepravili do města Peschici, kde jsme se v přístavu společně s posádkou kapitána Mattea nalodili na jejich osmnáctimetrovou loď Red Carpet. Následně jsme se vydali na cestu podél pobřeží, kde jsme obdivovali hrady, strážní věže a trabucca, neboli dřevěné konstrukce na uchycení rybářských sítí. Především jsme však během plavby s lodí vplouvali do mořských jeskyní, což bylo ohromující, ale zároveň děsivé kvůli velikosti lodi v poměru k šířce jeskynních vstupů.

Po navštívení všech jeskynní a zajímavosti jsme se na zpáteční cestě zastavili u jedné z pláží, kde jsme poobědvali v místní restauraci. Někteří ochutnali plody moře, jiní vsadili na jistotu a dali si pizzu či špagety. Par bláznů ještě po obědě vběhlo do poměrně studeného moře. Po opětovném nalodění pan Matteo dovolil každému chvíli kormidlovat loď. Po zakotvení v přístavu jsme se později odpoledne navrátili autobusem do kempu. Večer ještě někteří šli již podruhé navštívit město Rodi Garganico.

Následující den (čtvrtek 19. 5. 2016) jsme se opět hned ráno vydali na cestu týmž autobusem jako den minulý, tentokrát na trhy v horském městě Vico del Gargano. Tam proběhla degustace sýrů a poté jsme měli rozchod, kdy jsme nakupovali, jedli zmrzlinu a prohlíželi si město. Vrátili jsme se na oběd a odpoledne jsme pak sehráli mezitřídní zápas ve vodním pólu, po němž byli všichni strašně unavení, a pak ještě dvě mužské dvouhry v tenise. Polo vyhrála třída 3. F a tenis skončil 1:1 na zápasy. Na večer je plánována diskotéka s pizzou.

S pozdravem od všech účastníků zájezdu, tedy obou tříd a učitelů, třída 3. H

související: Z Gargána zdraví 3.F a 3.H

Kategorie:

Ze života školy
více

  • Kontakt více
    • Gymnázium, Pardubice, Dašická 1083
    • 530 03 Pardubice, Česká republika.
    • telefon: 466 650 715
    • e-mail: info@gypce.cz
více
zavrit

Hledat na webu

Archiv příspěvků

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace zde.